AG4Z1214KCS-MPIR (31cm) objektiv Computar

Varifokální objektiv 12.5-50mm pro 3-megapixelové Full HD kamery (1/2.7") s automatickou clonou P-iris
AG4Z1214KCS-MPIR (31cm)  objektiv Computar
8 350,00 Kč bez DPH 10 103,50 Kč s DPH
+ recyklační poplatek elektro 3,00 Kč bez DPH
Dostupnost: Na dotaz
Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
KódAG4Z1214KCS-MPIR-V31VýrobceCOMPUTARZáruka24 měsíců

Vlastnosti megapixel vari-objektivu AG4Z1214KCS-MPIR:

  • varifokální objektiv s vysokým rozlišením pro 3-megapixelové Full HD kamery
  • automatická clona P-iris 1.4-16C
  • korigování ostrosti v IR spektru (infraspektru)
  • vysoké rozlišení v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti
  • rozsah ohniskové vzdálenosti 12.5-50.0mm
  • horizontální zorný úhel 24.0°-6.2° (1/2.7" při poměru stran 16:9, 1920x1080)
  • obrazový formát 1/2.7"
  • CS-úchyt objektivu
  • kompatibilní pouze s kamerami s ovládáním clony P-iris (např. AXIS, Vivotek)

 

Specifikace megapixelového variobjektivu s automatickou clonou P-iris: 

Parametr Hodnota
Obrazový formát 1/2.7" - 1/4"
Ohnisková vzdálenost 12.5 - 50.0 mm
Světelnost 1 : 1.4
Zvětšení 4x
Ovládání clony automatické Direct Drive (DC drive)
Rozsah clony F1.4 - 16C
Ostření Manuální
Zvětšení Manuální
Minimální vzdálenost zaostření 1.0m
CS úchyt 12.5mm
Rozměry o 46 x 59.3 x 58.4 mm
Hmotnost 81g

 

Princip technologie P-iris spočívá v tom, že řídící obvod v kameře v závislosti na světelných podmínkách reguluje závěrku a zesílení (“gain” – zisk) tak, aby clona objektivu byla pokud možno udržována v určité optimální středové pozici (ani moc otevřená, ani moc zavřená). Tím je zaručeno, že se využívá nejkvalitnější středová část objektivu a je zaručena dostatečná hloubka ostrosti.
Pokud by byla clona příliš otevřená, byla by hloubka ostrosti malá a využívala by se celá plocha objektivu včetně nekvalitní okrajové části a mohlo by docházet ke zkreslení obrazu. Pokud by byla clona příliš zavřená, hloubka ostrosti by byla sice dostatečná, ale mohlo by docházet k difrakci světla na malém otvoru v objektivu a tím k degradaci obrazu (pruhy, rozostření aj). Pokud již není možné eliminovat světelné změny závěrkou a zesílením (moc velký jas nebo moc velká tma), teprve potom se clona více zavře nebo otevře. Maximum času je tedy clona udržována v optimální středové pozici.
 
Obyčejné kamery (bez funkce P-iris) se nedoporučuje provozovat s automatickou regulací všech expozičních parametrů (zisk, závěrka, clona), protože by se jednotlivé automatiky mohly spolu “prát”, a mohlo by docházet k jasovým oscilacím. U kamer s funkcí P-iris je tedy tento problém “ošetřen”. Aby však tato funkce správně pracovala, musí být k P-iris kameře připojen p-iris objektiv, který tuto funkci podporuje.
 
Tuto technologii původně vyvinula společnost Axis ve spolupráci s japonským výrobcem objektivů Kowa. Dnes se tato technologie pomalu stává standardem a je dostupná i u dalších výrobců kamer a objektivů (Vivotek, Computar aj.).

Princip technologie automatického řízení clony P-iris

Princip technologie P-iris spočívá v tom, že řídící obvod v kameře v závislosti na světelných podmínkách reguluje závěrku a zesílení (“gain” – zisk) tak, aby clona objektivu byla pokud možno udržována v určité optimální středové pozici (ani moc otevřená, ani moc zavřená). Tím je zaručeno, že se využívá nejkvalitnější středová část objektivu a je zaručena dostatečná hloubka ostrosti.
Pokud by byla clona příliš otevřená, byla by hloubka ostrosti malá a využívala by se celá plocha objektivu včetně nekvalitní okrajové části a mohlo by docházet ke zkreslení obrazu. Pokud by byla clona příliš zavřená, hloubka ostrosti by byla sice dostatečná, ale mohlo by docházet k difrakci světla na malém otvoru v objektivu a tím k degradaci obrazu (pruhy, rozostření aj). Pokud již není možné eliminovat světelné změny závěrkou a zesílením (moc velký jas nebo moc velká tma), teprve potom se clona více zavře nebo otevře. Maximum času je tedy clona udržována v optimální středové pozici.
Obyčejné kamery (bez funkce P-iris) se nedoporučuje provozovat s automatickou regulací všech expozičních parametrů (zisk, závěrka, clona), protože by se jednotlivé automatiky mohly spolu “prát”, a mohlo by docházet k jasovým oscilacím. U kamer s funkcí P-iris je tedy tento problém “ošetřen”. Aby však tato funkce správně pracovala, musí být k P-iris kameře připojen p-iris objektiv, který tuto funkci podporuje.
Tuto technologii původně vyvinula společnost Axis ve spolupráci s japonským výrobcem objektivů Kowa.  Dnes se tato technologie pomalu stává standardem a je dostupná i u dalších výrobců kamer a objektivů (Vivotek, Computar aj.).

ClonaAutomatická P-iris
Obrazový formát1/2.7"
Ohnisková vzdálenost12.5-50mm
Rozlišení (Mpx)3Mpx
ÚchytCS-mount
VýrobceCOMPUTAR
Oblast použitíZabezpečení
PopisKe staženíPodrobnostiTechnické parametry

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies

ESCAD Trade s.r.o.

U Továren 770/1b

Praha 10 Hostivař

Tel: 271 745 458

obchod@escadtrade.cz