VG2518KC-MPYIR objektiv Computar pro ITS

objektiv pro ITS, 25mm, 12MP, automat. clona P-iris, formát 1.1", F1.8, C-úchyt, IR korig.
VG2518KC-MPYIR objektiv Computar pro ITS
28 870,00 Kč bez DPH 34 932,70 Kč s DPH
+ recyklační poplatek elektro 3,00 Kč bez DPH
Evropský sklad
Osobně v prodejně:pondělí 13.2Přepravní společností:úterý 14.2
KódVG2518KC-MPYIRVýrobceCOMPUTARZáruka24 měsíců

Vlastnosti

  • objektiv pro dopravní aplikace (např. čtení SPZ)
  • ohnisková vzdálenost 25.0mm
  • rozlišení 12MP, obrazový formát 1.1"
  • automatická clona P-iris, C úchyt
  • IR korekce (obraz drží perfektně ostrý ve viditelném i IR spektru)
  • odolnost proti vibracím 5G
  • světelnost 1:1.8
  • pracovní rozsah 1m - nekonečno
  • hmotnost 120 g

Princip technologie automatického řízení clony P-iris

Princip technologie P-iris spočívá v tom, že řídící obvod v kameře v závislosti na světelných podmínkách reguluje závěrku a zesílení (“gain” – zisk) tak, aby clona objektivu byla pokud možno udržována v určité optimální středové pozici (ani moc otevřená, ani moc zavřená). Tím je zaručeno, že se využívá nejkvalitnější středová část objektivu a je zaručena dostatečná hloubka ostrosti.
Pokud by byla clona příliš otevřená, byla by hloubka ostrosti malá a využívala by se celá plocha objektivu včetně nekvalitní okrajové části a mohlo by docházet ke zkreslení obrazu. Pokud by byla clona příliš zavřená, hloubka ostrosti by byla sice dostatečná, ale mohlo by docházet k difrakci světla na malém otvoru v objektivu a tím k degradaci obrazu (pruhy, rozostření aj). Pokud již není možné eliminovat světelné změny závěrkou a zesílením (moc velký jas nebo moc velká tma), teprve potom se clona více zavře nebo otevře. Maximum času je tedy clona udržována v optimální středové pozici.
Obyčejné kamery (bez funkce P-iris) se nedoporučuje provozovat s automatickou regulací všech expozičních parametrů (zisk, závěrka, clona), protože by se jednotlivé automatiky mohly spolu “prát”, a mohlo by docházet k jasovým oscilacím. U kamer s funkcí P-iris je tedy tento problém “ošetřen”. Aby však tato funkce správně pracovala, musí být k P-iris kameře připojen p-iris objektiv, který tuto funkci podporuje.
Tuto technologii původně vyvinula společnost Axis ve spolupráci s japonským výrobcem objektivů Kowa.  Dnes se tato technologie pomalu stává standardem a je dostupná i u dalších výrobců kamer a objektivů (Vivotek, Computar aj.).

ITS objektivy (Intelligent Traffic Systems) jsou učeny především pro dopravní aplikace a pro sledování vzdálenějších objektů. Optika těchto objektivů je optimalizována tak, aby měla nejvyšší výkon při zaostření na vzdálenost desítek metrů. Objektivy jsou korigovány tak, aby poskytovaly ostrý obraz v celém pásmu vlnových délek 400-1000nm. To je důležité zejména pro snímání vozidel v noci, kdy se využívá IR přisvětlení. Malé rozměry těchto objektivů umožňují jejich bezproblémovou instalaci do kamerových krytů.  

ClonaAutomatická P-iris
Oblast použitíDopravní aplikace, Strojové vidění
Obrazový formát1.1"
Ohnisková vzdálenost25mm
Rozlišení (Mpx)12Mpx
ÚchytC-mount
VýrobceCOMPUTAR
PopisPodrobnostiTechnologieTechnické parametry

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies

ESCAD Trade s.r.o.

U Továren 770/1b

Praha 10 Hostivař

Tel: 271 745 458

obchod@escadtrade.cz