MG3Z1228FC-MP

Megapixelový autoiris variobjektiv 12-36 mm, DC drive, 2/3", C
MG3Z1228FC-MP
10 040,00 Kč bez DPH 12 148,40 Kč s DPH
+ recyklační poplatek elektro 3,00 Kč bez DPH
Evropský sklad
Osobně v prodejně:čtvrtek 5.8Přepravní společností:pátek 6.8
KódMG3Z1228FC-MPVýrobceCOMPUTARZáruka24 měsíců

Vlastnosti megapixelového variobjektivu MG3Z1228FC-MP

  • megapixelový varifokální autoiris objektiv f=12-36mm
  • automatická clonou DC drive F2.8-360
  • úchyt C
  • obrazový formát 2/3"
  • horizontální zorný úhel 41°- 13.6° (formát 2/3")

 

Specifikace megapixelového autoiris variobjektivu: 

Parametr Hodnota
Obrazový formát 2/3" - 1/4"
Ohnisková vzdálenost 12 - 36 mm
Světelnost 1 : 2.8
Zvětšení 3x
Ovládání clony automatické Direct Drive (DC drive)
Rozsah clony F2.8 - 360
Ostření Manuální
Zvětšení Manuální
Minimální vzdálenost zaostření 0.2m
CS úchyt 12.5mm
Rozměry o 41.6 x 48 x 53 mm
Hmotnost 99g

 

Princip technologie automatického řízení clony P-iris

Princip technologie P-iris spočívá v tom, že řídící obvod v kameře v závislosti na světelných podmínkách reguluje závěrku a zesílení (“gain” – zisk) tak, aby clona objektivu byla pokud možno udržována v určité optimální středové pozici (ani moc otevřená, ani moc zavřená). Tím je zaručeno, že se využívá nejkvalitnější středová část objektivu a je zaručena dostatečná hloubka ostrosti.
Pokud by byla clona příliš otevřená, byla by hloubka ostrosti malá a využívala by se celá plocha objektivu včetně nekvalitní okrajové části a mohlo by docházet ke zkreslení obrazu. Pokud by byla clona příliš zavřená, hloubka ostrosti by byla sice dostatečná, ale mohlo by docházet k difrakci světla na malém otvoru v objektivu a tím k degradaci obrazu (pruhy, rozostření aj). Pokud již není možné eliminovat světelné změny závěrkou a zesílením (moc velký jas nebo moc velká tma), teprve potom se clona více zavře nebo otevře. Maximum času je tedy clona udržována v optimální středové pozici.
Obyčejné kamery (bez funkce P-iris) se nedoporučuje provozovat s automatickou regulací všech expozičních parametrů (zisk, závěrka, clona), protože by se jednotlivé automatiky mohly spolu “prát”, a mohlo by docházet k jasovým oscilacím. U kamer s funkcí P-iris je tedy tento problém “ošetřen”. Aby však tato funkce správně pracovala, musí být k P-iris kameře připojen p-iris objektiv, který tuto funkci podporuje.
Tuto technologii původně vyvinula společnost Axis ve spolupráci s japonským výrobcem objektivů Kowa.  Dnes se tato technologie pomalu stává standardem a je dostupná i u dalších výrobců kamer a objektivů (Vivotek, Computar aj.).

 

VýrobceCOMPUTAR
PopisTechnologieTechnické parametry

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

ESCAD Trade s.r.o.

U Továren 770/1b

Praha 10 Hostivař

Tel: 271 745 458

obchod@escadtrade.cz