EM500-UDL-868M-W050

LoRaWAN ultrazvukový IoT senzor pro přesné bezkontaktní měření vzdálenosti 0.3-5m
EM500-UDL-868M-W050
EM500-UDL-868M-W050
EM500-UDL-868M-W050
EM500-UDL-868M-W050
EM500-UDL-868M-W050
EM500-UDL-868M-W050
EM500-UDL-868M-W050
EM500-UDL-868M-W050
14 282,00 Kč bez DPH 17 281,22 Kč s DPH
+ recyklační poplatek elektro 1,50 Kč bez DPH
Na dotaz
Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
KódEM500-UDL-868M-W050VýrobceMILESIGHTZáruka24 měsíců

Vlastnosti

 • kompaktní LoRaWAN ultrazvukový senzor pro přesné bezkontaktní měření vzdálenosti nebo úrovně hladiny kapalných a sypkých látek 
 • pro monitorování hladiny řek (povodní), úrovně hladiny různých kapalin v nádržích, zaplnění sýpek obilím, nebo monitorování úrovně sněhu
 • vhodné pro měření neškodných sypkých a kapalných látek, nebo agresivních kapalných korozivních chemikálií a hořlavin     
 • princip měření je založen na odažených ultrazvukových vlnách od měřených objektů
 • měřicí rozsah 0,3 až 5 metrů s přesností 1% FS
 • možnost měření ve velkých nádobách, v otevřeném prostoru nebo v malých ovorech
 • odesílání naměřených dat pomocí bezdrátové technologie LoRaWAN (dosah až 10km)
 • vnitřní baterie s kapacitou 19000mAh (výdrž až 10 let provozu)
 • krytí IP66, UV odolné pouzdro
 • NFC rozhraní pro snadnou konfiguraci
 • jednoduchý a rychlý management přes Milesight IoT cloud
 • certifikáty CE (EMC, RTTE, LVD, RoHS), LoRaWAN

Specifikace

Frekvence CN470/RU864/IN865/EU868/US915/AU915/KR920/AS923
Vysílací výkon 20dBm
Ciltivost -147dBm @300bps
Režimy OTAA/ABP Class A
Detekční rozsah 0.3-5m (přizpůsobitelné pro měření úrovně sněhu)
Rozlišení 1 mm
Přesnost ±1% FS (Full scale)
Baterie 19000 mAh Li-SOCL2
Provozní teploty -30°C to +65°C
Krytí IP66
Rozměry 156.1 × 71 × 69.5 mm
Montáž na stenu nebo na DIN lištu, případně na sloup

Videoprezentace ultravzukového senzoru LoRaWAN pro měření vzdálenosti  

 

 

Co je to IoT?
Pojem "Internet věcí" (Internet of Things, IoT) se používá pro označení nejrůznějších počítačových i nepočítačových zařízení připojených k internetu.
Do kategorie IoT zařízení patří zejména různé senzory, čidla, měřiče, snímače pohybu, různé kontrolery atd. Tyto senzory umožňují shromažďovat nejrůznější data a na jejich základě automatizovat různé úkony.
IoT zařízení lze využívat v nejrůznějších oblastech jako je zemědělství, logistika, zdravotnictví, energetika, doprava, meteorologie atd. Kromě toho se tato technologie uplatňuje v oboru inteligentních elektroinstalací (např. chytrá města, chytrý průmysl apod.).
Příkladem IoT aplikace může být nasazení senzorů teploty, vlhkosti nebo úrovně osvětlení pro automatizované zavlažování pole nebo golfového hřiště, pro řízení větrání a osvětlení skleníku atd. 

Co je to LoRaWAN?
Pro propojení IoT zařízení s internetem je výhodné využít bezdrátové připojení, které umožňuje snadnou instalaci i v obtížně připojitelných oblastech. Jednou z nejrozšířenějších IoT bezdrátových technologií je LoRaWAN (Long Range Wide Area Network), která je obdobou WiFi pro IoT zařízení. Vzhledem k malému vysílacímu výkonu a občasnému vysílání třeba jen několikrát denně, může být životnost baterií v LoRa IoT zařízeních až 10 let. Díky využití bezlicenčních pásem v rozsahu metrových, resp. decimetrových vln může být dosah až několik desítek kilometrů, přičemž průchodnost signálu do staveb je relativně příznivá. V Evropě se pro LoRaWAN využívá okolí kmitočtu 868 MHz, přičemž datový tok se pohybuje v řádu stovek bitů až několika kilobitů za sekundu.

Propojení LoRaWAN sítě s internetem zprostředkovávají LoRaWAN brány (gateway), které přijímají data od koncových IoT zařízení. Tyto brány mohou být pro připojení k internetu vybaveny různou konektivitou (Ethernet / WiFI / 4G / 5G). LoRaWAN síť je spravována centrálním síťovým serverem (může být součástí brány), který pak předává data z IoT zařízení aplikačnímu resp. cloudovému serveru, který umožnuje vizualizovat naměřená data a na jejich základě provádět požadované automatizované úkony (řízení závlahy atd.).

Pomocí LoRa IoT zařízení lze vytvořit buď vlastní soukromou LoRaWAN síť, nebo lze využít LoRaWAN síť některého z poskytovatelů tohoto připojení (České radiokomunikace, Starnet atd.). Díky výhodné poloze svých vysílačů dosahují tito poskytovatelé velmi dobrého pokrytí téměř celé České republiky. Navíc, díky LoRaWAN roamingu, je toto připojení k dispozici i ve většině evropských zemí.    

IoT zařízení Milesight
Společnost Milesight patří k předním výrobcům produktů pro síťový video dohled (IP kamery, NVR aj.) a komponent pro internet věcí. IoT sortiment tohoto výrobce zahrnuje různá LoRaWAN čidla (senzory pro kontrolu kvality ovzduší, teplotní čidla, senzory vlhkosti, senzory úrovně osvětlení, detektory zaplavení, měřiče výšky vodní hladiny, ultrazvukové měřiče vzdálenosti, detektory vlhkosti půdy, senzory elektrické vodivosti, senzory tlaku v potrubí), dále LoRaWAN brány s různou konektivitou (Ethernet, WiFi, 5G), LoRaWAN kontroléry (vč. modelů se solárním dobíjením) a v neposlední řadě široký výběr průmyslových 5G/4G routerů (vč. verzí s GPS, WIFi, PoE atd.). K vizualizaci naměřených dat a k monitoringu a ovládání vzdálených zařízení poskytuje Milesight cloudovou službu, která je k dispozici jak v "lite" verzi zdarma, tak v placené profi verzi. Pro své IoT produkty používá Milesight označení AIoT, čímž odkazuje na využití těchto zařízení v chytrých aplikacích (AI - Artificial Intelligence). Kompletní IoT sortiment Milesight naleznete na našem e-shopu escadtrade.cz v sekci "IoT čidla a zařízení".   

 

 

 

 

VýrobceMILESIGHT
PopisTechnologie IoTKe staženíTechnické parametry

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies

ESCAD Trade s.r.o.

U Továren 770/1b

Praha 10 Hostivař

Tel: 271 745 458

obchod@escadtrade.cz