EM500-SMTC-868M-MEC20

LoRaWAN IoT senzor vlhkosti půdy, teploty a elektrické vodivosti
EM500-SMTC-868M-MEC20
EM500-SMTC-868M-MEC20
EM500-SMTC-868M-MEC20
EM500-SMTC-868M-MEC20
EM500-SMTC-868M-MEC20
EM500-SMTC-868M-MEC20
EM500-SMTC-868M-MEC20
12 706,00 Kč bez DPH 15 374,26 Kč s DPH
+ recyklační poplatek elektro 1,50 Kč bez DPH
Skladem 1 ks
Osobně v prodejně:pondělí 12.12Přepravní společností:úterý 13.12
KódEM500-SMTC-868M-MEC20VýrobceMILESIGHTZáruka24 měsíců

Vlastnosti

 • LoRaWAN senzor (3v1) pro měření vlhkosti půdy, teploty a elektrické vodivosti  
 • pro rychlé sledování půdních podmínek při pěstování plodin v zemědělství  
 • kompaktní sonda se snadn instaluje a je určena pro různé druhy půdy
 • vysílání naměřených dat pomocí LoRaWAN technologie
 • kompatibilní se standardními LoRaWAN bránami a síťovými servery
 • vzdálená správa a management přes Milesight IoT Cloud (AWS)
 • NFC rozhraní pro snadnou konfiguraci z mobilního telefonu nebo z PC
 • vnitřní baterie s kapacitou 19000mAh (výdrž až 10 let provozu)
 • krytí IP66, UV odolné pouzdro
 • jednoduchý a rychlý management přes Milesight IoT cloud
 • certifikáty CE (EMC, RTTE, LVD, RoHS), LoRaWAN

Specifikace

Frekvence CN470/RU864/IN865/EU868/US915/AU915/KR920/AS923
Vysílací výkon 16dBm(868)/20dBm(915)/19dBm(470)
Citlivost -147dBm @300bps
Režimy OTAA/ABP Class A
Měřicí rozsah vlhkosti půdy 0 – 100 % relativní vlhkosti 
Přesnost měření relativní vlhkosti ±2 %
Rozsah měření teplot -40°C až +80°C
Rozsah měření elktrické vodivosti 0 - 20000 µs/cm
Délka kabelu sondy 2 metry
Baterie 19000 mAh Li-SOCl2
Provozní teploty 30°C to +70°C
Krytí IP66
Rozměry 156.1 × 71 × 69.5 mm
Montáž instalace na DIN lištu, na zeď nebo na sloup

Videoprezentace LoRaWAN senzoru vlhkosti půdy  

 

 

Co je to IoT?
Pojem "Internet věcí" (Internet of Things, IoT) se používá pro označení nejrůznějších počítačových i nepočítačových zařízení připojených k internetu.
Do kategorie IoT zařízení patří zejména různé senzory, čidla, měřiče, snímače pohybu, různé kontrolery atd. Tyto senzory umožňují shromažďovat nejrůznější data a na jejich základě automatizovat různé úkony.
IoT zařízení lze využívat v nejrůznějších oblastech jako je zemědělství, logistika, zdravotnictví, energetika, doprava, meteorologie atd. Kromě toho se tato technologie uplatňuje v oboru inteligentních elektroinstalací (např. chytrá města, chytrý průmysl apod.).
Příkladem IoT aplikace může být nasazení senzorů teploty, vlhkosti nebo úrovně osvětlení pro automatizované zavlažování pole nebo golfového hřiště, pro řízení větrání a osvětlení skleníku atd. 

Co je to LoRaWAN?
Pro propojení IoT zařízení s internetem je výhodné využít bezdrátové připojení, které umožňuje snadnou instalaci i v obtížně připojitelných oblastech. Jednou z nejrozšířenějších IoT bezdrátových technologií je LoRaWAN (Long Range Wide Area Network), která je obdobou WiFi pro IoT zařízení. Vzhledem k malému vysílacímu výkonu a občasnému vysílání třeba jen několikrát denně, může být životnost baterií v LoRa IoT zařízeních až 10 let. Díky využití bezlicenčních pásem v rozsahu metrových, resp. decimetrových vln může být dosah až několik desítek kilometrů, přičemž průchodnost signálu do staveb je relativně příznivá. V Evropě se pro LoRaWAN využívá okolí kmitočtu 868 MHz, přičemž datový tok se pohybuje v řádu stovek bitů až několika kilobitů za sekundu.

Propojení LoRaWAN sítě s internetem zprostředkovávají LoRaWAN brány (gateway), které přijímají data od koncových IoT zařízení. Tyto brány mohou být pro připojení k internetu vybaveny různou konektivitou (Ethernet / WiFI / 4G / 5G). LoRaWAN síť je spravována centrálním síťovým serverem (může být součástí brány), který pak předává data z IoT zařízení aplikačnímu resp. cloudovému serveru, který umožnuje vizualizovat naměřená data a na jejich základě provádět požadované automatizované úkony (řízení závlahy atd.).

Pomocí LoRa IoT zařízení lze vytvořit buď vlastní soukromou LoRaWAN síť, nebo lze využít LoRaWAN síť některého z poskytovatelů tohoto připojení (České radiokomunikace, Starnet atd.). Díky výhodné poloze svých vysílačů dosahují tito poskytovatelé velmi dobrého pokrytí téměř celé České republiky. Navíc, díky LoRaWAN roamingu, je toto připojení k dispozici i ve většině evropských zemí.    

IoT zařízení Milesight
Společnost Milesight patří k předním výrobcům produktů pro síťový video dohled (IP kamery, NVR aj.) a komponent pro internet věcí. IoT sortiment tohoto výrobce zahrnuje různá LoRaWAN čidla (senzory pro kontrolu kvality ovzduší, teplotní čidla, senzory vlhkosti, senzory úrovně osvětlení, detektory zaplavení, měřiče výšky vodní hladiny, ultrazvukové měřiče vzdálenosti, detektory vlhkosti půdy, senzory elektrické vodivosti, senzory tlaku v potrubí), dále LoRaWAN brány s různou konektivitou (Ethernet, WiFi, 5G), LoRaWAN kontroléry (vč. modelů se solárním dobíjením) a v neposlední řadě široký výběr průmyslových 5G/4G routerů (vč. verzí s GPS, WIFi, PoE atd.). K vizualizaci naměřených dat a k monitoringu a ovládání vzdálených zařízení poskytuje Milesight cloudovou službu, která je k dispozici jak v "lite" verzi zdarma, tak v placené profi verzi. Pro své IoT produkty používá Milesight označení AIoT, čímž odkazuje na využití těchto zařízení v chytrých aplikacích (AI - Artificial Intelligence). Kompletní IoT sortiment Milesight naleznete na našem e-shopu escadtrade.cz v sekci "IoT čidla a zařízení".   

 

 

 

 

VýrobceMILESIGHT
PopisTechnologie IoTKe staženíTechnické parametry

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies

ESCAD Trade s.r.o.

U Továren 770/1b

Praha 10 Hostivař

Tel: 271 745 458

obchod@escadtrade.cz