EM500-CO2-868M

LoRaWAN IoT senzor pro měření koncentrace CO2, teploty, vlhkosti a atmosferického tlaku ve venkovním prostředí
EM500-CO2-868M
EM500-CO2-868M
EM500-CO2-868M
EM500-CO2-868M
EM500-CO2-868M
EM500-CO2-868M
7 280,00 Kč bez DPH 8 808,80 Kč s DPH
+ recyklační poplatek elektro 1,50 Kč bez DPH
Na dotaz
Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
KódEM500-CO2-868MVýrobceMILESIGHTZáruka24 měsíců

Vlastnosti

 • LoRaWAN senzor (4v1) pro měření koncentrace CO2, teploty, vlhkosti a atmosferického tlaku ve venkovním prostředí 
 • pro měření ovzduší ve sklenícíh, budovách, vinných sklepech, ve skladech ovoce a zeleniny, také pro detekování lesních požárů 
 • kompaktní senzor pro monitoring kvality ovzduší ve venkovním a vnitřním prostředí
 • vysílání naměřených dat pomocí LoRaWAN technologie
 • kompatibilní se standardními LoRaWAN bránami a síťovými servery
 • vzdálená správa a management přes Milesight IoT Cloud (AWS)
 • NFC rozhraní pro snadnou konfiguraci z mobilního telefonu nebo z PC
 • vnitřní baterie s kapacitou 19000mAh (výdrž až 10 let provozu)
 • krytí IP66, UV odolné pouzdro
 • jednoduchý a rychlý management přes Milesight IoT cloud
 • certifikáty CE (EMC, RTTE, LVD, RoHS), LoRaWAN

Specifikace

Frekvence CN470/RU864/IN865/EU868/US915/AU915/KR920/AS923
Vysílací výkon 16dBm(868)/20dBm(915)/19dBm(470)
Citlivost -147dBm @300bps
Režimy OTAA/ABP Class A
Měřicí rozsah koncentrace CO2 400 – 5000 ppm
Rozlišení 1 ppm
Přenost měření CO2 ±30 ppm or ±3 % of reading
Rozsah měření teplot -40°C až +70°C
Rozsah měření relativní vlhkosti 0-100% r.v.
Rozsah měření atmosferického tlaku 300-1100 hPa (při teplotách -40° až +85°C)
Baterie 19000 mAh Li-SOCl2
Provozní teploty 30°C to +70°C
Krytí IP66
Rozměry 156.1 × 71 × 69.5 mm
Montáž instalace na DIN lištu, na zeď nebo na sloup

Videoprezentace LoRaWAN senzorů 

 

 

Co je to IoT?
Pojem "Internet věcí" (Internet of Things, IoT) se používá pro označení nejrůznějších počítačových i nepočítačových zařízení připojených k internetu.
Do kategorie IoT zařízení patří zejména různé senzory, čidla, měřiče, snímače pohybu, různé kontrolery atd. Tyto senzory umožňují shromažďovat nejrůznější data a na jejich základě automatizovat různé úkony.
IoT zařízení lze využívat v nejrůznějších oblastech jako je zemědělství, logistika, zdravotnictví, energetika, doprava, meteorologie atd. Kromě toho se tato technologie uplatňuje v oboru inteligentních elektroinstalací (např. chytrá města, chytrý průmysl apod.).
Příkladem IoT aplikace může být nasazení senzorů teploty, vlhkosti nebo úrovně osvětlení pro automatizované zavlažování pole nebo golfového hřiště, pro řízení větrání a osvětlení skleníku atd. 

Co je to LoRaWAN?
Pro propojení IoT zařízení s internetem je výhodné využít bezdrátové připojení, které umožňuje snadnou instalaci i v obtížně připojitelných oblastech. Jednou z nejrozšířenějších IoT bezdrátových technologií je LoRaWAN (Long Range Wide Area Network), která je obdobou WiFi pro IoT zařízení. Vzhledem k malému vysílacímu výkonu a občasnému vysílání třeba jen několikrát denně, může být životnost baterií v LoRa IoT zařízeních až 10 let. Díky využití bezlicenčních pásem v rozsahu metrových, resp. decimetrových vln může být dosah až několik desítek kilometrů, přičemž průchodnost signálu do staveb je relativně příznivá. V Evropě se pro LoRaWAN využívá okolí kmitočtu 868 MHz, přičemž datový tok se pohybuje v řádu stovek bitů až několika kilobitů za sekundu.

Propojení LoRaWAN sítě s internetem zprostředkovávají LoRaWAN brány (gateway), které přijímají data od koncových IoT zařízení. Tyto brány mohou být pro připojení k internetu vybaveny různou konektivitou (Ethernet / WiFI / 4G / 5G). LoRaWAN síť je spravována centrálním síťovým serverem (může být součástí brány), který pak předává data z IoT zařízení aplikačnímu resp. cloudovému serveru, který umožnuje vizualizovat naměřená data a na jejich základě provádět požadované automatizované úkony (řízení závlahy atd.).

Pomocí LoRa IoT zařízení lze vytvořit buď vlastní soukromou LoRaWAN síť, nebo lze využít LoRaWAN síť některého z poskytovatelů tohoto připojení (České radiokomunikace, Starnet atd.). Díky výhodné poloze svých vysílačů dosahují tito poskytovatelé velmi dobrého pokrytí téměř celé České republiky. Navíc, díky LoRaWAN roamingu, je toto připojení k dispozici i ve většině evropských zemí.    

IoT zařízení Milesight
Společnost Milesight patří k předním výrobcům produktů pro síťový video dohled (IP kamery, NVR aj.) a komponent pro internet věcí. IoT sortiment tohoto výrobce zahrnuje různá LoRaWAN čidla (senzory pro kontrolu kvality ovzduší, teplotní čidla, senzory vlhkosti, senzory úrovně osvětlení, detektory zaplavení, měřiče výšky vodní hladiny, ultrazvukové měřiče vzdálenosti, detektory vlhkosti půdy, senzory elektrické vodivosti, senzory tlaku v potrubí), dále LoRaWAN brány s různou konektivitou (Ethernet, WiFi, 5G), LoRaWAN kontroléry (vč. modelů se solárním dobíjením) a v neposlední řadě široký výběr průmyslových 5G/4G routerů (vč. verzí s GPS, WIFi, PoE atd.). K vizualizaci naměřených dat a k monitoringu a ovládání vzdálených zařízení poskytuje Milesight cloudovou službu, která je k dispozici jak v "lite" verzi zdarma, tak v placené profi verzi. Pro své IoT produkty používá Milesight označení AIoT, čímž odkazuje na využití těchto zařízení v chytrých aplikacích (AI - Artificial Intelligence). Kompletní IoT sortiment Milesight naleznete na našem e-shopu escadtrade.cz v sekci "IoT čidla a zařízení".   

 

 

 

 

VýrobceMILESIGHT
PopisTechnologie IoTKe staženíTechnické parametry

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies

ESCAD Trade s.r.o.

U Továren 770/1b

Praha 10 Hostivař

Tel: 271 745 458

obchod@escadtrade.cz