HG2Z0414FC-MP

Autoiris objektiv 4-8mm s vysokým rozlišením
HG2Z0414FC-MP
5 330,00 Kč bez DPH 6 449,30 Kč s DPH
+ recyklační poplatek elektro 3,00 Kč bez DPH
Evropský sklad
Osobně v prodejně:středa 11.8Přepravní společností:čtvrtek 12.8
KódHG2Z0414FC-MPVýrobceCOMPUTARZáruka24 měsíců

Vlastnosti

  • autoiris varifokální objektiv s vysokým rozlišením pro magapixelové kamery
  • vysoké rozlišení v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti
  • ohnisková vzdálenost 4-8mm
  • obrazový formát 1/2"
  • C-úchyt
  • automatická clona DC Drive  (1.4-360)
  • horizontální zorný úhel 90.4°-47°
  • minimální vzdálenost objektu (MOD) 0.5 m
  • rozměry 38.5 (prům.) x 48 x 48.8 mm
  • hmotnost 75 g

Princip technologie automatického řízení clony P-iris

Princip technologie P-iris spočívá v tom, že řídící obvod v kameře v závislosti na světelných podmínkách reguluje závěrku a zesílení (“gain” – zisk) tak, aby clona objektivu byla pokud možno udržována v určité optimální středové pozici (ani moc otevřená, ani moc zavřená). Tím je zaručeno, že se využívá nejkvalitnější středová část objektivu a je zaručena dostatečná hloubka ostrosti.
Pokud by byla clona příliš otevřená, byla by hloubka ostrosti malá a využívala by se celá plocha objektivu včetně nekvalitní okrajové části a mohlo by docházet ke zkreslení obrazu. Pokud by byla clona příliš zavřená, hloubka ostrosti by byla sice dostatečná, ale mohlo by docházet k difrakci světla na malém otvoru v objektivu a tím k degradaci obrazu (pruhy, rozostření aj). Pokud již není možné eliminovat světelné změny závěrkou a zesílením (moc velký jas nebo moc velká tma), teprve potom se clona více zavře nebo otevře. Maximum času je tedy clona udržována v optimální středové pozici.
Obyčejné kamery (bez funkce P-iris) se nedoporučuje provozovat s automatickou regulací všech expozičních parametrů (zisk, závěrka, clona), protože by se jednotlivé automatiky mohly spolu “prát”, a mohlo by docházet k jasovým oscilacím. U kamer s funkcí P-iris je tedy tento problém “ošetřen”. Aby však tato funkce správně pracovala, musí být k P-iris kameře připojen p-iris objektiv, který tuto funkci podporuje.
Tuto technologii původně vyvinula společnost Axis ve spolupráci s japonským výrobcem objektivů Kowa.  Dnes se tato technologie pomalu stává standardem a je dostupná i u dalších výrobců kamer a objektivů (Vivotek, Computar aj.).

 

VýrobceCOMPUTAR
PopisTechnologieKe staženíTechnické parametry

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

ESCAD Trade s.r.o.

U Továren 770/1b

Praha 10 Hostivař

Tel: 271 745 458

obchod@escadtrade.cz